Pielęgnacja ust

Chłodzący balsam do ust – awokado z miętą

Nareszcie do naszej pięknej Polski dotarły upały. Aby sobie z nimi uporać możemy zamknąć się w klimatyzowany pokoju albo… ugotować sobie chłodzące kosmetyki.

Moje ulubione zioło na całym świecie, czyli mięta jest idealnym składnikiem do letnich kosmetyków. Nałożony na ciało, kosmetyk z dodatkiem olejku miętowego, da przyjemne uczucie chłodzącego mrowienia.

Akurat skończył mi się balsam do ust więc dzisiaj postanowiłam ugotować sobie balsam idealny na wakacje – na bazie olejku z awokado z olejkiem miętowym. Jak zwykle u mnie – mega prosty z wykonaniu.

Co będzie Wam potrzebne?

  • Wosk przczeli (klasycznie już do balsamów, żeby balsam miał stałą konsystencję) ja użyłam 7 ml rozpuszczonego wosku.
  • Olej z awokado – 13 ml
  • Olej rycynowy – 4 ml
  • Olejek miętowy 5 kropli (ja kocham zapach mięty więc dodałam aż 5 kropel, jeśli nie jesteś taką fascynatką jak ja, 3 krople powinny wystarczyć).

Jak to zrobić?

Banalnie proste – wszystkie składniki (oprócz olejku miętowego) rozpuść ze sobą w gorącej kąpieli. Kiedy składniki stworzą już jednolitą masę zdejmij z palnika.

Odczekaj chwilkę aż balsam ostygnie i dodaj olejek miętowy. Jeśli zrobisz to wcześniej, zapach może wyparować pod wpływem temperatury.

Poczekaj aż całość wystygnie w pojemniczku na balsam i ciesz się nowym kosmetykiem. Finalnie balsam będzie miał piękny żółto-zielony kolor.

Enjoy!

1 myśl w temacie “Chłodzący balsam do ust – awokado z miętą”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *