Pielęgnacja ust

Super prosty balsam do ust

Pierwszy post na blogu, więc pomyślałam, że zacznę od mega prostego przepisu dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami. Nie będzie Wam potrzebne wiele, a przygotowanie balsamu zajmie nie więcej niż 15 minut.

Od czego zacząć?

Zacznij od przygotowania sobie składników.

Aby wykonać ten balsam będziesz potrzebować:

  • 2g oleju kokosowego (ja użyłam oleju nierafinowanego, ponieważ uwielbiam zapach kokosa. Postanowiłam też nie dodawać do balsamu żadnych olejków eterycznych więc zależało mi na naturalnym, kokosowym aromacie. Olej możecie kupić online – TUTAJ lub offline w sklepach z ekologiczną żywnością)
  • 2g masła kakaowego surowego
  • mniej niż 1g wosku pszczelego
  • 1/4 łyżeczki miodu

Tak jak już wspomniałam przygotowanie balsamu jest banalnie proste – po odmierzeniu odpowiedniej ilości składników włóż je razem do szklanego bądź plastikowego pojemniczka.

Ja używam szklanych pojemniczków w których kiedyś była świeczka z IKEA:)


Składniki wkładamy do garnka i urządzamy im gorącą kąpiel (do garnka wlej odrobinę wody i wstaw do niej pojemnik ze składnikami). Niech składniki kąpią się aż zupełnie się stopią i połączą w spójną masę.


Gotowe?

Przelej nowo powstały płyn do pojemniczka w którym będziesz nosić swój nowy balsam.


Poczekaj chwilę, aż ostygnie i… ciesz się swoim nowym, naturalnym kosmetykiem.


WSKAZÓWKA

Każda z nas będzie używała innych składników – jeden olej kokosowy może być bardziej zbity i twardy niż inny – podobnie z masłem kakaowym. Jeśli po ostygnięciu balsam będzie zbyt płynny, włóż go ponownie do gorącej kąpieli i dodaj nieco wosku pszczelego.

Podobnie, jeśli balsam okaże się być zbyt twardy – w kąpieli dodaj więcej oleju kokosowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *